Jak usunąć wilgoć z samochodu?

Wielu z nas, szczególnie w okresie jesiennym oraz zimowym mając samochód, boryka się z problemem wilgoci w samochodzie. Wiąże się to niestety z przykrą wonią, której oczywiście nie chcemy. Jak więc poradzić sobie z tym powszechnym problemem naturalnymi i prostymi metodami? Po pierwsze należy pamiętać, że usuwanie nieprzyjemnych zapachów z domu jest zupełnie czymś innym niż usuwanie takich zapachów na przykład z samochodu. Poniżej przedstawione są najlepsze i najszybsze sposoby na uprzyjemnienie sobie jazdy samochodem, gdy na dworze panuje wilgoć. Zanim zdecydujemy się na wywieszenie zawieszek zapachowych – zobaczmy jak możemy sobie pomóc ze zwalczeniem wilgoci w swoim samochodzie.

Wilgoć w samochodzie usuwana ozonem

Brzydki zapach w samochodzie unosi się o wiele częściej, gdy jeździmy w ubraniach (szczególnie butach) roboczych albo gry w środku są palone papierosy. Najlepszym sposobem na usunięcie przykrej woni w aucie jest jego ozonowanie. Polega ono na tym, że chemicznie dezodoryzujemy oraz sterylizujemy nasz samochód. Podczas ozonowania włączamy klimatyzację w samochodzie, włączamy odpowiedni do tego sprzęt, wychodzimy z samochodu, zamykamy szczelnie wszystkie okna i dajemy czas, aby nasz ozonator zadziałał. Efekt jest natychmiastowy. Oprócz zabicia zapachu ozon również dezynfekuje.

Spray do czyszczenia tapicerki

Zapach stęchlizny w samochodzie może się brać również stąd, że w naszej tapicerce żyją i rozmnażają się roztocza. Musimy od środka umyć cały samochód, pomoże to w usunięciu tychże roztoczy i będziemy mogli dzięki temu cieszyć się ładnym zapachem w swoim samochodzie. Taki spray zmywa również cały tłuszcz oraz pot z tapicerki, dzięki czemu oprócz ładnego zapachu zyskamy też większą czystość.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona nie tylko wpływa korzystnie na zapach w samochodzie (pochłania nieprzyjemną woń wilgoci), ale również tę wilgoć ”łapie”. Ciekawostką jest to, że świetnie sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale i w lodówce. Pomaga to w zatrzymaniu świeżości jedzenia.

Woreczki z ziarnkami ryżu oraz mielona kawa

Aby usunąć wilgoć w samochodzie, świetnym pomysłem jest wywieszenie wewnątrz auta woreczki z ziarnkami ryżu. Jak wiadomo nie od dziś, ryż wciąga wilgoć. Pozbędziemy się zaparowanych szyb dzięki temu i bezpiecznie będziemy mogli ruszyć w podróż mając idealną widoczność. Jeżeli natomiast chodzi o kawę mieloną, ją również wiesza się wewnątrz samochodu. Oprócz tego, że wciągnie ona nieprzyjemny zapach, to jeszcze w całym aucie będzie pachniało kawą. Po upływie około siedmiu dni kawa straci swoje właściwości, więc najlepiej będzie ją wymienić na nową, świeżą.

Jak zapobiegać wilgoci w samochodzie?

Pamiętajmy o częstym czyszczeniu oraz wietrzeniu samochodu. W zimie ważne jest to, żeby przed wejściem do samochodu otrzepać ze śniegu buty – nie będzie ten śnieg topniał na podłodze w samochodzie. Najlepiej jest wewnątrz samochodu nie palić papierosów oraz nie jeść. Pozwoli to dodatkowo na szybsze sprzedanie auta w przyszłości oraz za większą kwotę.