Jak pozbyć się brzydkich zapachów z samochodu?

Niezależnie od tego czy w samochodzie spędza się długie godziny czy też samochód jest wykorzystywany tylko i wyłącznie do krótkich przejażdżek, nie ma zgody na to, aby we wnętrzu był brzydki zapach. Warto zapoznać się z tym tematem i poznać sposoby na eliminację brzydkiej woni z wnętrza samochodu. Źródeł takiej woni może być naprawdę sporo.

Co może brzydko pachnieć we wnętrzu samochodu?

Wśród źródeł brzydkich woni we wnętrzu samochodu z pewnością można wskazać zapach dymu tytoniowego. Idealnie byłoby, gdyby w samochodzie ani kierowca ani pasażerowie nie palili papierosów. Niestety, w praktyce bywa różnie. Wiadomo, że woń dymu papierosowego jest bardzo trudna do zniesienia dla osób niepalących. Ludzie nie chcą przebywać blisko osób, które niedawno zapaliły papierosa. Nikt nie chce korzystać z usług kosmetyczki albo fryzjerki, która przed chwilą miała przerwę „na dymka”. Zapach dymu jest wyjątkowo odrzucający i ciężko się go pozbyć, a reguła ta dotyczy każdego wnętrza, zarówno pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, jak też wnętrza samochodu. Z tą wonią trzeba jednak walczyć dla komfortu jazdy.

Zapach wilgoci również jest dość uciążliwy. O wilgoci w pojeździe może świadczyć przede wszystkim nieprzyjemna woń w środku oraz zaparowane szyby. Z wilgocią można mieć do czynienia o każdej porze roku. Sposobów na wilgoć jest wiele, można na przykład rozłożyć na podłodze w samochodzie czyste, suche gazety albo rozsypać żwirek dla kota, który świetnie poradzi sobie z nadmiarem wilgoci. Najlepiej spróbować kilku sposobów i przekonać się na własnej skórze, który z nich działa najlepiej. Nie wolno dać za wygraną wilgoci, bo potem walka będzie coraz trudniejsza i skazana na porażkę.

Zapach psa w samochodzie

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic więc dziwnego, że człowiek pragnie z tym przyjacielem przebywać bez przerwy. Wielu właścicieli psów zabiega swoje ukochane czworonogi na przejażdżki do parku albo lasu, żeby porządnie się wybierać i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Jednak po psie zostaje we wnętrzu samochodu charakterystyczny zapach, niekoniecznie miły. Najlepiej pozbyć się tego zapachu, bo o ile właściciel zwierzęcia jest do niego przyzwyczajony, o tyle inni użytkownicy samochodu niekoniecznie będą z tego powodu szczęśliwi. Oprócz zapachu psa, trzeba sprawdzić, czy zwierzę nie wyrządziło innych szkód, w końcu psy potrafią napsocić!

W samochodzie nie powinno się spożywać posiłków. Można zabrudzić tapicerkę, ale też po jedzeniu pozostają nieprzyjemne zapachy. Szczególnie duży problem występuje, kiedy w samochodzie ktoś spożywa jedzenie należące do tak zwanych fast foodów. Smażone frytki, mięso i inne niezdrowe, ciężkostrawne potrawy pachną w charakterystyczny sposób, a tego zapachu nie jest łatwo się pozbyć. Wie o tym każda pani domu, która próbowała pozbyć się woni smażonego jedzenia ze swojej kuchni. Nieraz nie pomagają najlepsze sposoby. Dlatego warto dbać o to, aby w samochodzie jeść tylko w ostateczności, kiedy nie ma już innego wyjścia.

Zakazany owoc najlepiej smakuje. Nie ma nic fajniejszego niż przejażdżka z psem do lasu, nic nie smakuje lepiej niż zestaw fast foodów zjedzony z przyjaciółmi w samochodzie. Miłośników palenia papierosów nic nie odstresuje bardziej niż papieros zapalony w samochodzie przed rozpoczęciem pracy albo po jej zakończeniu. Te miłe czynności pozostawiają jednak swój ślad. Nieprzyjemny aromat, z którym stanowczo trzeba coś zrobić. Obca osoba, która wsiada do samochodu, zauważa nie tylko szczegóły takie jak czystość, ,ale przede wszystkim zapach. Ten zapach powinien być miły dla nosa. Może też nie być go w ogóle – można użyć czegoś co pochłania zapachy, a nie tylko nadaje miły zapach.

Sposoby na usunięcie brzydkich zapachów z samochodu

Aby usunąć brzydkie zapachy, sposobów jest naprawdę wiele. Od tych bardzo naturalnych, aż do bardzo inwazyjnych. Można nawet skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w neutralizacji brzydkich aromatów w pomieszczeniach i pojazdach. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże. Wśród metod naturalnych świetnie sprawdza się na przykład rozsypana soda oczyszczona albo ziarenka kawy. Soda znakomicie pochłania nieprzyjemne zapachy, kawa również, a dodatkowo aromat kawy niektórzy określają jako nieziemski i cudowny. Wszyscy wiedzą jak wspaniale pachnie świeżo zaparzona kawa. Ten zapach jest niezwykle pobudzający i potrafi obudzić każdego człowieka, nawet najbardziej zaspanego!

W autach doskonale sprawdzają się zapachy samochodowe. Dziś wybór zawieszek do samochodu jest ogromny i w niczym nie przypominają one tych zawieszek sprzed kilkudziesięciu lat, które nie pachniały zbyt ładnie. Dziś każdy może wybrać swój idealny zapach i rozkoszować się nim w zaciszu własnego samochodu. Szczególnie warte polecenia są na przykład zapachy natury, lasu, morza. Milo pobyć wśród tak naturalnej woni, w tym świecie, w którym coraz trudniej o prawdziwe piękno środowiska naturalnego. Zawieszki zapachowe są świetnym rozwiązaniem dla każdego samochodu. Z pewnością kierowcy i pasażerowie docenią ich walory. Warto najpierw pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, poznać jego źródło, ustalić przyczynę. Później można postawić wisienkę na torcie czyli umieścić we wnętrzu pojazdu zawieszkę o ulubionym zapachu.